Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola, prázky, státnice ...

25. 6. 2009
Fakt skvělý. Blíží se (nečekaně) konec školního roku a teprve teď mi tak nějak došlo, že příští školní rok maturuju. OMG. A navíc … poslední dobou se toho na mě svalilo nějak moc. Takže vůbec nejsem klidná, svěží, odpočatá (jak by řekla naše češtinářka, nutno podotknout že s jistou dávkou ironie).
 
Vím … furt slibuju jak budu pilně psát nějaký smysluplnější věci, třeba bych mohla konečně napsat další díl Loutky … nebo začít psát něco upa novýho … nebo dopsat něco co mám doma v kompu … Jenže … v hlavě toho má fakt hodně, taky kdo ne, že? Ale nějak nenacházím tu energii k psaní. Spíš mi vadí, že je furt světlo. Psát mi jde jenom když je venku černočerná tma. Zatažený závěsy fakt nepomáhaj. Jsem prostě noční tvor. K jistým věcem mě taky nedonutíte jindy než když je tma XD. A navíc bych už fakt měla dospět. Začít se chovat jako dospělá … a vypadnout z baráku. Jedno kam. Prostě vypadnout. Abych jim nepřekážela, neotravovala je svou nicotnou existencí <kdybyste mě slyšeli, dalo by se to popsat jako: vyplivla ona slova s nekončící ironií a sarkasmem>. Nee … jako tohle mě prostě fakt dostalo, nějak mi to zablokovalo mozek, páč cokoliv teď chcu udělat, bleskne mi hlavou, že se mám chovat jako dospělá. Jenže ... osmnáct mi bylo, ale já NECHCI dospět. Nikdy nechci být dospělá. Přece … nezavraždím to roztomilý a nevinný dítko, který ve mně stále žije! To po mě nemůžou chtít! … Svýho vnitřního dítěte se nikdy nevzdám, stejně jako se matka se zdravým rozumem nikdy nevzdá svýho prtěte. Nejsem vrah. Jsem blázen a psychopat. V tom je rozdíl. Vážně.
 
Nicméně … o tomhle jsem psát nechtěla … ale mám hold zrádný prsty. A ty jak se dostanou na klávesnici … je to v háji. Tak mě napadá … vlastně jsem ještě nenapsala, jak jsem dopadla u státnic.
 
Takže <prosím famfáry a aplaus> … Státnice jsem … zvládla.
 
Přesněji tam je napsáno zhruba toto:
Já XD (moje normální jméno)… datum narození a místo … vykonala podle Směrnice ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro státní zkoušky z psaní na klávesnici, zpracování textu na počítači, těsnopisu a stenotypistiky č.j.: 22706/2003-23 ze dne 16. prosince 2003
 
státní zkoušku z kancelářského psaní na klávesnici
 
s tímto prospěchem:
 
1.      Desetiminutový opis textu, v němž dosáhla rychlosti 265,7 čistých úhozů za minutu (při přesnosti 99,89 %), byl výborný.
2.      Písemnosti se zřetelem k normalizované úpravě podle daných dispozic vypracovala velmi dobře.
 
V Praze dne 7. května 2009
 
Pak nějaký podpisy bla bla bla ….
 
Ju a stupnice známek:
1 – výborný
2 – velmi dobrý
3 – dobrý
4 - neprospěl
 
Noo … vzhledem k tomu, že minimum bylo 200 čistých úhozů za minutu, tak jsem na tom celkem dobře. Ale mě se to číslo zdá hrozně malý. Njn, hold píšu dost rychle ale s chybama … naštěstí píšu TAK rychle, že si ty chyby stíhám opravovat a ještě mám dobrý „skóre“ XD. To se vyplatí.
 
Dál … spousta lidí kolem si na prázky hledá brigádu … já jsem si ji taky hledala. Pak mi ji nevlastní otec už už domluvil, když vtom si máma (naštěstí) uvědomila, že bych přišla o dávky sirotčího důchodu a pak už by je nemuseli obnovit. A to by bylo krapet v háji. Takže se budu poflakovat doma.
 
Nicméně (bože, jsem si to slovíčko nějak oblíbila) mi mamka oznámila, že přesto budu mít brigádu. Doma. Budu vařit a uklízet. Chápete to? Já a vařit? Jsem celkem dobrá ve vaření čaje XD … ale na víc si netroufám po tom, co to vypadalo, že u nás hoří XD. Ale to je zas jinej příběh.
 
Jenže – i když se mi podaří něco ukuchtit, mám pocit, že dopadnu jako Rimmer … Kocourovi vypumpoval žaludek XD a Listr vyzunkl snad celou lahvičku na nějaký zažívací potíže bo tak něco. Ve výsledku – nepoživatelné. A já se obávám o stejný výsledek. I když … třeba si v budoucnu najdu místo jako kuchařka ve věznici a poté prudce klesne kriminalita XDDD. Kdo ví. Na druhou stranu – matinka mi slíbila foťáček, takže se asi budu snažit. Ale kuchařku ze mě neudělá XD. Co na tom, že to byla jedna z mých střeštěných představ, kam jít po základce. Ačkoliv – já jsem chtěla být vším. Od truhláře, skláře a kosmetičky až po kuchařku, architektku a grafičku. Noo … odmítala jsem se stát kancl myší. A teď se na to docela i psychicky připravuju.
 
Hm … ale přesto se o prázkách chci věnovat vznešenějším věcem než jen vyvařování nějakých žirafích krků a labutích zobáčků XD. Plánuji si (bacha na to slovíčko, v praxi to většinou vypadá tak, že si daný cíl furt převaluju v hlavě a v závěru si nadávám do neschopnýho, línýho blba) zlepšit se v němčině … k těm maturitám a taky bych se mohla trochu učit. A psát. A cvičit XD.
 
Opalování už asi nemá cenu … prý jsem černá jak bota. Nevěřím tomu. I když … ve středu jsem byla na ultrazvuku ledvin – no … nemíním vysvětlovat proč – a v oné ordinaci či jak to nazvat … bylo krapet šero. Takže jsem se položila na to jejich hajátko, vyhrnula si přiměřeně tričko a nechala jsem ho ať mě ultrazvukuje XD. Když mi pak podal nějaký ty ubrousky na utření, musela jsem minimálně dvakrát mrknout a přesvědčit se, že to je moje břicho. V tom šeru to totiž vypadalo doooost opáleně XD. … Chich … mám svoje bříško ráda XD. Líbí se mi a nejsem sama XD.
 
Áááále … zas odbíhám <zmateně přeskakuje pohledem z řádku na řádek> Vlastně … já odbíhám furt … Nevadí. Stejně to málokdo čte. Možná jeden, dva lidi XD.
 
Takže … asi to zase nějak ukončím. Mějte se.
 
Vaše Es
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář