Jdi na obsah Jdi na menu
 


RPG aneb role play games v chatu ...

O co se vlastně jedná? Od doby kdy fanoušci objevili ICQ a jiné kecálky, se s RPG doslova roztrhl pytel. Vždyť je to tak primitivní!


Stačí vzít nějaký film, seriál, anime nebo hru, vybrat si z toho postavu či si dokonce vytvořit vlastní a hra může začít. Jednoduše se rozvíjí dialogy, občas se přidá popis emoce, činnosti, či zvráceně nedotažený popis okolního prostředí a to ke hraní bohatě stačí.

 

Malá ukázka RPG ... postavy i příběh byly vymyšlené, hrálo se bez předlohy. Upřímně – tohle bylo asi jediné RPG které mě neskutečně bavilo a vážně nadchlo:

LMP: Skvěle. Znám poblíž jednu skvělou restauraci..

TJB: "Super. Nechám se vést."

LMP: Skvěle *Usměje se a vede ho tedy do té restaurace*

TJB: *cupitá za ním XD*

LMP: *Zaleze dovnitř*

TJB: *zaleze za ním v těsném závěsu*  

LMP: *Posadí se k nějakému stolu* No, víte už něco nového? Promiňte jestli vám vadí mluvit o práci

TJB: "Ne, nevadí. Občas mě rozčiluje že to nemám s kým - konzultovat ... všichni mají své práce dost. A ano - na něco jsem přišel ale sám nevím jestli to vůbec dává smysl." řekne a za chvíli si objedná něco na zub.

LMP: Povídejte *Usměje se a taktéž si objedná*

TJB: "Už jsem přišel na to, kdo byl onen Max ... o kterém mi ten maniak tak rád vyprávěl. Tuším že tam bude nějaká souvislost ... jakákoliv. Mám pár teorií, ale zatím nevím, která je správná."

LMP: Jaké teorie? *Pozorně naslouchá*

 

Naprosto chápu, že někomu tohle stačí ke štěstí a pubertální radosti, mě osobně to ale v poslední době vytáčí skoro až k nepříčetnosti. Víte, já nesnáším stereotyp. A hrát pořád dokola jedno a to samé téma prostě začne být nudné a ani sebelepší výběr postav to nezachrání.

 

Osobně začínám být na RPG celkem naštvaná, protože cítím, jak mi pomalu ale jistě kazí moje někdejší pisatelské vlohy. RPG omezují moji slovní zásobu, zohavují vyjadřovací schopnosti a doslova mi při nich odumírá mozek a um popsat charakter postav, krásu okolí, případně schopnost vžít se do postavy a rozebrat její myšlenkové pochody a citové pohnutky.

 

Neříkám, že jsou RPG špatná, občas nějakým zázrakem získají neodolatelné kouzlo okamžiku ... nicméně pro mě jsou jen ztrátou času a schopnosti normálně psát.

 

I když vlastně ... jak nad tím teď přemýšlím, něčím pro mě ty RPG přece jen přínosná byla. Tak trochu jsem si natrénovala velice hrubý popis něčeho, co jsem vždycky měla problém napsat. Avšak stálým omíláním stále dokola to pro mě už tak zevšednělo, že už se nad tím vlastně ani vůbec nepozastavuji.

 

To ovšem nemění nic na tom, že RPG shledávám – pro mě – absolutně nepřínosná a řadím je do seznamu zbytečných žroutů času.

 

Tak! A konečně jsem se z toho vypsala ... tohle mi v hlavě hlodalo už hodně dlouho a konečně jsem se rozhodla to nějak přetvořit na slůvka.

 

Vaše Es

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář