Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poprázdninový otakon 5.-7.9.2014 - kroniková verze

Domlouvání poprázdninového otakonu proběhlo víceméně hladce s tím, že se neurčil žádný přesný program a vše se svěřilo do náladové náruče improvizace. Nicméně tento otakon byl zvláštní tím, že se začínalo už v pátek odpoledne. Podle mě – perfektní nápad. Člověk s ostatními strávil víc času a celkově to bylo tak nějak „šikovnější“ (např. že se technika i prostory připravily už v pátek a o víkendu zbylo více času na další aktivity).

 

Sraz v pátek byl domluvený na pátou hodinu odpoledne na nádraží v Havlíčkově Brodě a kupodivu jsem byla poslední kdo na místo dorazil (aneb úžasné komplikace způsobené opravami na tratích apod.). Takže jsme se ve čtyřech lidech vydali ke klubovně, kde jsme vše hned začali přizpůsobovat našim představám. To tak nějak obnášelo zametení, přemístění stolu, židlí, pověšení plátna, zapojování techniky apod. Pak postupně dorazili další dva otaku, hráli se nějaké hry na playstationu atd., udělali jsme si malou vycházku do kauflandu a kolem půl sedmé jsme se vrhli na hraní karetní hry s názvem Samurajský meč. První hra nám trvala snad hodinu a půl, než jsme se do toho vžili a pochopili, jak to vlastně hrát. Potom se zase hrálo na playstationu a večer jsme se ještě jednou otočili v kauflandu, abychom si koupili nějaké jídlo a pití na večer.

 

Plánem na večer byl film Oppai Volleyball, který jsme celý zhlédli ve čtyřech, protože dva z nás si odešli pro věci na spaní. Po filmu se vrátili a opět se hráli nějaké hry na playstationu. Pak se rozhodovalo co dál a vzhledem k tomu, kolik už bylo hodin jsme si pustili první půlku filmu My Sassy Girl a kolem půl třetí jsme se konečně začali chystat do hajan.

 

Vstávali jsme někdy kolem půl desáté, hezky jsme ze sebe udělali zase lidi, uklidili jsme spacáky a vydali jsme se na nádraží, kde jsme měli vyzvednout další lidi. Nakonec se nikdo nový neobjevil, takže jsme vyrazili opět do obchodu pro něco na zub. Krátce po návratu do klubovny se objevili další dva otaku, koukli jsme se na Lovely Complex, opět se hrál Samurajský meč, pustili jsme si i Zero no Tsukaima a opět se hrálo něco na playstationu, mezitím se zprovoznilo i DDR.

 

Pozdě odpoledne jsme se opět vydali do obchodu sehnat něco k ohni, po návratu se zapálil malý ohníček, u kterého jsme si nějakou dobu poseděli a mile klábosili. Krátce po deváté jsme se vrátili zpátky do klubovny, opět jsme si zahráli Samurajský meč, nějak jsme se pokusili hrát i Citadelu a obdobu hry Městečko Palermo. Potom, jelikož už bylo docela pozdě nás někteří opustili a jeli domů, my ostatní jsme ještě hráli nějaké šílené minihry (aneb Frobisher Says), potom se ještě hrály nějaké závodní hry a do hajan jsme se dostali až někdy ve čtvrt na čtyři s tím, že jsme v klubovně našli matrace, takže náš spánek byl přece jen o něco pohodlnější než předcházející noc.

 

Ráno jsme vstávali opět kolem desáté, znovu jsme poklidili spacáky, mezitím se k nám opět připojil jeden z nás, koukli jsme na pár dílů The Boondocks, opět se trochu hopsalo DDR, zahrály se nějaké další hry na playstationu a byl pomalu čas, abychom se opět rozešli a ukončili sraz. Takže jsme si pobalili svoje věci, víceméně jsme vrátili klubovnu do původního stavu a tím pro mě tenhle otakon končil. Musela jsem jsem jít na nádraží abych stihla vlak, ostatní pak šli tuším ještě na chvíli do kavárny.

 

Pokud bych měla tenhle otakon zase nějak zhodnotit, tak musím říct, že účast byla celkem slušná a ačkoliv se nejelo ani předběžného plánu, vůbec to nevadilo, vždycky jsme se nějak zabavili.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář