Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak málo stačí ...

10. 2. 2013

Znáte ten pocit?

Hořkého uvědomění si že očekávaná pravda se stala krutou lží ...

Překvapujícího zjištění, že stačí pár okamžiků ke změně reality ...

Uvědomění si pochybností o správnosti svého jednání ...

Drzá pomíjivost skutečností ...

Nestálost lidství ...

 

Nestačím se divit, jak málo stačí k tomu, aby člověk přehodnotil celou svou naplánovanou budoucnost a začal pochybovat o tom, zda předchozí život nebyl jen ubohou ztrátou času.

Stačí tak málo, pár slov, pár vjemů ... a všechno co bylo až do teď neměnnou skutečností, naprosto jasným faktem, se rozplývá v oblaku pochybností. To úzkostné volání duše, která byla svázaná plány do budoucnosti, ten zoufalý boj o vlastní svobodu a pud sebezáchovy mě prostě nutí si zas šlapat po štěstí, věřit naivním snům a stavět vzdušné zámky všude kam se podívám. Nejhorší je asi to uvědomění si ... uvědomit si tu prázdnotu ve své duši, to náhle prázdné místo, které nahradilo emoce. 

 

Aneb zas pár mouder ze života ...

 

Vaše Es

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ptám se...

(Efeas, 24. 3. 2013 4:22)

Proč tak prázdné? Prázdno je špatně. Zbav se ho. Nahraď ho něčím jiným. Vem si své emoce zpět. Pověz mi proč? Chtěl bych to vědět. Je možné, že odpověď je tu někde schovaná v těchto všech řádcích které jsi napsala. Ale rád bych přímou odpověď pokud se rozhodneš ji dát.

Re: Ptám se...

(Esarina, 7. 4. 2013 21:40)

Řekněme že netuším kdo jsi Efeasi, nicméně odpověď kterou hledáš je zde, na mých stránkách (pravda, možná je to na těch starších ... kdo si to má všechno pamatovat). Nechci emoce. Nesnáším je a děsím se jich. Prostě je nechci zpět. Je to pro mě něco naprosto nepřirozeného, proto raději volím prázdno ve své duši, prázdno které mohu velice lehce zaplnit čímkoliv jiným ...

Re: Re: Ptám se...

(Efeas, 12. 4. 2013 14:06)

Kdo jsem? Na to by jedna odpověď nestačila. Myslíš si, že prázdno je lepší? Prázdno zmírní bolest. Dá ti klid. Můžeš se v něm ztratit. Vypadá to, že to je to co chceš. Ale s prázdnem nemůžeš žít... Jestli chceš přežít, tak fajn. Ale už mám dost zkušeností s nicotou i bolestí, city i logikou, abych věděl, že sebevětší bolest je lepší než prázdnota.