Jdi na obsah Jdi na menu
 


I pád na držku je pohyb vpřed

3. 1. 2012

Poslední dobou to slýchávám více než často, ale až donedávna mě o tom nenapadlo přemýšlet. Jistě, každý to říká stylem: „Jak já říkám…“ ale ~ říkají jen prázdný slova nebo to pro ně má svůj vlastní hlubší smysl? Nad vším, co říkáme, bychom se měli každý zvlášť zamyslet, skvěle to pomáhá v pochopení sebe sama.

 

Moc dobře vím, že na stránky kašlu. Že nepíšu. V podstatě nijak nic netvořím. A neustále se vymlouvám na prachstarou výmluvu „nemám čas“. A je to lež. Času je, bylo a bude pořád stejně, to jen já hloupá ho neumím řádně využít. A protože začal nový rok, rozhodla jsem se polepšit se. Znovu začít psát. Začít znovu snít do budoucna …

I pád na držku je pohyb vpřed…

Říká se to pořád, ale já to nepoužívám. Proč? Přijde mi to moc ~ jak jen to říct ~ vyjádřeno moc vulgárně. Ano, to říkám já, já která občas mluvím hůř než dlaždič.

 

Jak už jsem psala ~ začal nový rok a tomu samozřejmě předcházel Silvestr. A tím se dostávám i k hlavní myšlence celého tohoto splácance slov.

 

Na „silvestrovském otakonu“ (který zde v nejbližší době hodlám řádně rozepsat, jak se sluší a patří na tuto neopakovatelnou, skvělou akci) se mi totiž podařilo padnout „na držku“. Ano, hráli jsme dětskou hru a já nevychytala jistý manévr a skončila jsem na kolenou. Že mám obě kolena lehce dodřený a ocejchovaný modřinami je nepodstatné. Podstatná je ta myšlenka.

 

Díky tomuto klopýtnutí jsem si uvědomila, jak moc dospěle se teď chovám, jak v sobě dusím to dítě, který ve mně začíná dřímat. Čím dospěleji se chovám, čím jsem rádoby rozumnější a vážnější, tím méně padám. Dřív jsem byla věčně samej šrák, modřina, oděrka a od maturity jsem jak porcelánová panenka. A taky mnohem míň sním své světy plné fantazie a více propadám depkám. V konečném výsledku je ta tendence být dospělá značně psychicky vyčerpávající.

 

Tatam jsou doby, kdy jsem si mohla bezstarostně dovádět, řádit a nemuset se starat o následky. Tatam jsou doby, kdy zodpovědnost nesli jiní. A právě tohle uvědomění je pro mě ten pohyb vpřed.

Tudíž už mohu i já s klidem na duši říkat, že i pád na držku je vlastně pohyb vpřed.

Vaše Es

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář