Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se odjezd na vš

18. 9. 2010

Ach ano … Toto je poslední noc, co spím doma, než se definitivně stanou studentkou vš. Je to dost zvláštní. Zítra budu spát u babičky, abych v neděli ráno stihla přímý autobus do Olomouce a nemusela milionkrát přestupovat.

 

Kupodivu jsem zatím docela klidná. Prostudovala jsem si mapu, našla katedry, mezi kterými se budu pohybovat, objevila jsem na mapě i autobusové nádraží, které jsem tam prve objevit nedokázala … Ale z domu se mi nechce. Bůh ví, s kým budu na pokoji, jaké budu mít sousedy, spolužáky, učitele. A největší problém – znám se a tudíž mohu ihned s jistotou prohlásit, že si tam mnoho nových přátel nenajdu, pokud vůbec najdu nějaké. Jsem nekomunikativní, zakřiknutá, neumím se bavit tak jak se baví „moje“ a starší generace, jsem spíš pozorovatel než bavič. Raději sedím sama v koutku a toulám se svým světem, než abych se toulala tím skutečným. Už po několikáté se ptám sama sebe – proč vlastně jdu na vš, když se o vš této doby tvrdí že to je jedna velká párty. Nevím, jdu tam asi proto, že chci dál studovat, nechci se zapojit do světa dospělých, zaměstnaných. Nepřipadám si na to dost zralá a znalá XD. A hlavně – chci se naučit japonsky a zdokonalit si němčinu. Nechápu, proč k tomu potřebuji navazovat nové kontakty, známosti. … Jedno je jisté – co si nezařídím sama za mě nikdo vyřizovat nebude. A toho se bojím, jsem zakřiklá, nerada se někam “vtírám“ i když si jdu třeba jen pro nějaké potvrzení. Asi se budu muset naučit mít ostré lokty, jinak nevím jak se tam prokoušu.

 

Navíc … počítala jsem s tím, že hned od začátku budu mít u sebe notebook, ale kvůli reklamaci mi ho pošlou až v pondělí – a to už budu dávno pryč. Tudíž mě čeká pět dní bez pc a internetu. Bez netu se žít dá … XD ale bez pc … Mno nevím. Zřejmě – pokud budu mít čas, popíšu hafo papírů a pak se zblázním, až je budu přepisovat. Rozhodla jsem se, že si budu první či dva týdny vést něco jako „vysokoškolský deníček zmatené studentky“. Ale ještě nevím. Vážně netuším, co mě tam čeká … >_<;; (a jsem z toho náležitě nadšená – odfrklo si mé ironické já).

 

Ale dost o vš … poslední tři dny neřeším nic jiného (sbalit si věci, vytisknout papíry, nechat se vyfotit, sehnat různý důležitý papíry ….).

 

V hlavě (ve wordu či v mini booku) mám pár nápadů na povídky. Některé jen načrtnuté, některé – podrobněji načrtnuté a jiné už i rozepsané. Rozhodně bych měla napsat další díl loutky a konečně dokončit bouřku … Ale ke slibnému konci se řítí pouze jedna povídka, která se tu objeví až s prvním sněhem =^_^= (to kvůli správné atmosféře). Je to ve hvězdách, co se tu objeví a co ne ^_~ … Je to jen o náhodách a snad i o osudu. Od doby co máme doma net jsem nějak – velmi – polevila ve psaní. Stydím se za to a snažím se to napravit.

 

Ehm … <pohled na hodiny> … Zřejmě bych už měla jít spát a vypnout MUCC – Anjelier (poslouchám to furt dokola a šílím štěstím, ta melodie je skvostná). Držte mi palce, ať si nic důležitého nezapomenu doma a ať se hned ze začátku dobře uchytím.

 

Vaše Es

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

> Eiko

(Esarina, 20. 11. 2010 12:38)

Filozofickou fakultu v olomouci :D
Obor - německá filologie a japonština pro hospodářskou praxi ^^

úžasný článek

(Eiko, 19. 11. 2010 19:35)

Jakoupak školu studuješ?? **