Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autoškola

25. 3. 2009

Autoškola

 

Tak se stalo … že se v naší třídě – a vůbec – mezi všemi třeťáky rozlétla horečka. Autoškola. Všichni si dělají autoškolu, jakmile se jim blíží těch jejich vysněných osmnáct.

A protože se mi začala na začátku roku taky blížit ona osudná číslice, přihlásila jsem se také. Ale … má to menší háček. Krom auta si dělám i motorku. Takže asi umřu. Uááá.

 

Nicméně … začátky – prvotní jízdy byly – podle mého názoru – naprosto katastrofální, ačkoliv se mě instruktor mnohdy snažil přesvědčit o opaku. Pak jsem ale zazmatkovala, on zbledl a začal mi hrozit, že se vrátíme na cvičiště. A takhle to jde dál a dál. Zbývá mi posledních ech … pět jízd a pořád mi nejdou rozjezdy, couvu celkem obstojně a na pravé straně se už taky celkem držím.

 

Když si to takhle zpětně probírám … musím se nad tím krapet pousmát. Je to stejný jako s lyžováním. Taky jsem všem tvrdila, že hůř než já to nikdo umět nebude, páč to ani nejde, ale nakonec mě to začalo jít a neuvěřitelně bavit. … I když … o řízení automobilu nemůžu tvrdit – že mě to baví. To ne. Jenom další způsob, jak k smrti vyděsit sebe a někoho dalšího.

 

Ze začátku jsem se totiž víceméně vůbec nedokázala držet při pravém okraji vozovky. To mi nešlo – a pořád nejde do hlavy. Proč se vlastně jezdí vpravo když je volant vlevo? Chjo …

 

A taky nejsem něžná na spojku, chudák malá. Ale při posledních jízdách, co jsem měla v neděli, jsem na ni byla o poznání šetrnější – místo toho jsem brutálně útočila na volant. Já si prostě nemůžu pomoct.

 

Ještě ke všemu ta teorie. Přiznávám se, že jsem se na to ještě ani nepodívala a počítám s tím, že do tří čtyř týdnů budu dělat závěrečky. To bude teda …

 

Co dál napsat? … Ani nevím. Jenom to, že jsem opravdu ráda, že jsem chytla ten kurz, ve kterým jsem. Jsem opravdu ráda za to, že jezdím s panem Uhmannem, protože to je opravdu skvělý instruktor. A má se mnou trpělivost, což na něm obdivuju asi nejvíc. Divím se, že mě ještě nevyhodil z auta se slovy „takový střevo jako vás už v životě nechci ani vidět“ a s hysterickým výrazem ve tváři.

 

Mm … nicméně … držte mi palečky, ať to celkově zvládnu, páč jestli ne, tak mě mamka zabije za vyhozených 12 táců … a já zas budu naoplátku držet palečky vám, abyste mě nepotkali na silnici za volantem.

 

Vaše Es

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zvládneš to, neboj :D

(alexeja-nikita, 26. 3. 2009 14:01)

Autoškolu si chce dělat i moje ségra.. Je z toho na větvi a naši na mrtvici :D Já mám na něco takového dost času, ale taťka říkal, že u mě by se toho nebál :D Asi by se bál, kdyby věděl, že se mi plete pravá a levá:D Jinak ti držím palce a doufám, že to zvládneš :D